Nyrokoko, 1820

Nyrokoko, 1820

LJUSKRONA, nyrokoko, sent 1800-tal.

Stomme av mässing. För 8 ljus. Dekor av blommor. Svängda ljusarmar. Höjd 89. Bredd 73 cm.

Slitage. Löst dekorelement. Prismor saknas. Bucklor.

Lähtöhinta
4 000 SEK