VAS, porslin, Qingdynastin, Qianlong 1736-95.

Balusterform. Rik polykrom dekor med nyanser ur fam rose-paletten. Höjd ca 21 cm.

Slitage, repor och märken. Nagg och avslag. Tillverkningsdefekter. Ytliga sprickor. Mindre pigmentbortfall.

Lähtöhinta
1 500 SEK