BRICKA, låghaltigt silver, Tyskland, omkring sekelskiftet 1900, vikt ca 1338 gram.

Kantdekor i relief med infällda mynt. Längd 46 cm.

Bruksslitage. Repor. Ställvis bortskavd förgyllning. Senare gravyr undertill. Anlöpningar.

Lähtöhinta
6 000 SEK