Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:

TAKLAMPA, omkring 1900-talets mitt, höjd ca 23 cm.

Stomme av mässing. Innerskål av gultonat glas. Tre ljuspunkter. Kupa av frostat glas med randdekor. Diameter ca 48 cm.

Sedvanligt ytslitage, ej funktionstestad.

Lähtöhinta
1 500 SEK