KRUKA SAMT FAT, Stig Lindberg, Signerade Studio handen, Gustavsberg.

Bland annat fajansmålare Karin Gustavsson.
Kruka med hänklar. Diameter 15 cm. Höjd 10 cm.

Skålfat. Diameter 16 cm. Höjd 4 cm.

Slitage. Nagg. En hänkel med lagning. Glasyrnagg. Glasyrdefekt.

Lähtöhinta
1 500 SEK