Bronserad rak ram. Krönt av vinraka med inympat päron. Etikettmärkt. Mått ca 90 x 45 cm.
Ytslitage. Skador, lagningar, sprickor och anlöpningar. Senare senare bronsering. Dekorelement något löst sittande.