Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:

VITRINSKÅP, Frankrike, sent 1800-tal.

Svartmålat trä. Dekor av bl a kolonner och i bandrosett inramad målning i rokokostil. Hyllor klädda i sammet. Längd 140, bredd 40, höjd 102 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage. Färgbortfall och nagg. Dekorbortfall. Några större sprickor. Renoverad och kompletterad. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
10 000 SEK