Leica Camera AG (Ernst Leitz)

(Saksa, Syntymävuosi 1914)
Leica Camera AG (Ernst Leitz)
(Saksa, Syntymävuosi 1914)

KAMERA, M1, tillverkad för den tyska armén, Nr. 980487. Wetzalar, Tyskland, 1960.

Grönt kamerahus. Fodral i grönt läder. Objektiv Ernst Leitz GmbH Wetzlar Ernst f=5 cm 1:3,5 Nr 1334866. Längd 13,5 cm.

Bruksslitage. Märken och repor. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
30 000 SEK
Kuvan käyttöoikeudet