SKRIVBORD, 1900-talets första hälft.

En låda i sarg, beslag av mässing. Senare målning. Raka avsmalnande ben. Längd 89. Bredd 54. Höjd 76 cm. Nyckel finns.

Slitage, repor och märken. Avainet sisältyvät.

Alkuperä - Provenienssi

Segerstads Herrgård, Västergötland.

Lähtöhinta
2 500 SEK