SOFFGRUPP, 3 delar, 1900-talets tredje kvartal.

Furu, rundade ben. Soffa samt fåtölj med blårandig klädsel. Bord med målad skiva, längd 82, bredd 60, höjd 65 cm.

Bruksslitage, fläckar, hår efter pälsdjur, lagningar på stommar (limmade fogar), skav. Senare målning på bordsskivan.

Lähtöhinta
4 000 SEK