OSCAR TÖRNÅ, olja på duk, signerad samt daterad Paris 1876.
Skogslandskap med räv vid vattendrag. 60x50 cm.
Ytslitage. Duken lagad samt med retuscher. Ställvis ojämn ytbehandling. Fläckar.