KOPPAR med FAT, 9 st, samt KANNA, keramik, Lisa Larson samt Stig Lindberg, Gustavsberg, 1900-talets andra hälft.
Tre tekoppar och mjölkkanna, flintgods, "Matilda", Lisa Larson samt sex kaffekoppar, porslin, "Spisa Ribb", Stig Lindberg. Tre tekoppsfat medföljer. Höjd 6- 13 cm.
Bruksslitage. Repor. En "Spisa Ribb" med nagg.
Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa?