MATBORD, sent 1800-tal.

MATBORD, sent 1800-tal.

Valnöt. Rikligt skuren tvådelad pelarfot. Sarg med skuren dekor. Två utdragbara skivor à 60 cm. Längd 140 (260). Bredd 100. Höjd 77 cm.

Slitage. Repor och märken. Mindre fläckar, torrsprickor och fanerskador.

Lähtöhinta
3 000 SEK