James Baker Pyne

(England, 1800-1870)
James Baker Pyne
(England, 1800-1870)

JAMES BAKER PYNE, olja på duk, signerad och daterad 1863.

"The bay of Palermo". Bildens mått ca 90 x 65 cm.

Ytslitage. Något gulnad fernissa. Mindre fläckar. Krackelyrer. Några färgbortfall och retuscher.

Lähtöhinta
5 000 SEK