Rak form med rundade hörn. Dörrpar med bakomliggande hyllplan samt utdragslådor ovan. Längd ca 110, djup ca 44, höjd ca 122,5 cm.
Slitage, repor och mindre stötskador. Pigmentbortfall. Mindre glipor.