LJUSKRONA, oskariansk, sekelskiftet 1900. Höjd 64 cm.

Stomme av mässing. Sex ljuspunkter. Diameter 50 cm.

Senare elektrifierad. Ej funktionstestad. Slitage, repor och märken.

Lähtöhinta
2 000 SEK