Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:

SERVERDELAR, 3 del, silver, Tyskland med svenska importstämplar, 1900-talets första hälft. Vikt ca 942 gram.

Kaffekanna, sockerskål samt gräddkanna. Rik dekor av bland annat rocailler. Höjd ca 11,5-18 cm.

Bruksslitage, repor och märken. Mindre enstaka bucklor.

Lähtöhinta
3 000 SEK