SABEL,svensk, m/1825 för livregemente och smålands husarer.

Klätt handtag. klingrygg märkt CS. Längd inkl. balja 105 cm.

Slitet läder, rostanlupen. Slitage. Smärre bucklor.

Lähtöhinta
2 000 SEK