SKÅP, gustaviansk stil, omkring 1900-talets mitt.

Lackerat trä. Räfflade skåpsdörrar i två plan. Bakomliggande hyll- och lådinredning. Svängt krön med pärlstav. Kannelerade ben med hörnfleuroner. Längd 116 cm, bredd 45 cm, höjd 182 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage. Skav och märken. Färgbortfall. Fläckar. Invändigt mindre kompletteringar. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
3 000 SEK