KOFFERT, omkring år 1900.

KOFFERT, omkring år 1900.

Bemålad metall. Träribbor. Reliefdekor av blomster. Inredning med en låda i locket. Längd 92 cm, bredd 50 cm, höjd 64 cm.

Bruksslitage. Märken, bucklor, skador. Fläckar. Delar saknas. Senare bemålning. Invändigt viss odör. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
1 500 SEK