KISTBYRÅ, 1800-talets första hälft.

Fanerad med valnöt. Uppfällbart lock med bakomliggande förvaring. En låda nedtill. Beslag av mässing. Bredd 81. Djup 51. Höjd 81 cm. Nyckel finns.

Slitage, repor och märken. Torrsprickor. Avslag. Något slagen skiva. Ett bakben med skador. Fanerskador. Defekt lås i låda. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
3 000 SEK