STOLAR, 3 st, rokoko, 1700-tal

Bemålade. Genombruten rygg med balusterbricka samt med stoppad sits. Dekor av rocailleformationer. Svängda kopplade ben.

Senare bemålning. Kraftiga färgbortfall. Lösa delar. Slitage. Fläckar.

Lähtöhinta
4 000 SEK