SAMLING SMYCKEN, 6 delar, silver och 18 k guld, 1900-talets andra hälft.

Tre broscher, silver. Hänge, silver, korgformad, 1996, med kedja. Ring, silver, med sten, storlek 16,5/51. Hänge, 18 k guld, sfärisk, diameter ca 21 mm, vikt ca 6 gram.

Bruksslitage.

Lähtöhinta
2 000 SEK