Fanerat i olika träslag. Intarsiadekor. Två lådor. Skåpsdörr med glasade vitriner, bakomliggande hyllinredning. Bredd 82 cm, djup ca 40 cm, höjd ca 150 Nyckel finns.
Slitage, repor.