FÅTÖLJ, "Jetson 66", Bruno Mathsson, Mathsson International, 1900-talets andra hälft.

Stomme av kromad metall. Klädsel av skinn och textil. Snurrbar.

Bruksslitage. Något ostadig.

Lähtöhinta
8 000 SEK