LJUSKRONA, oskariansk. 1800-talets slut.

Olikformade prismor, dropp- och stavformade. Förgylld metall, korgbotten mm. Höjd ca 120, diameter 46 cm.

Ej funktionstestad. Enstaka lösa och saknade prismor.

Lähtöhinta
10 000 SEK