CHRISTIAN FREDRIK SVENSSON, olja på duk, signerad och daterad -79.
"Motiv från Öresund". Ca 142 x 87 cm.
Smärre slitage. Krakeleringar.
Enligt uppgift konserverad och restaurerad hos målerikonservator Christin Anderberg, 2014. Åtgärdsrapport finns att tillgå.