528220

NÖTKNÄCKARE, trä, sent 1800-tal.

Föreställande Bankiren Gustaf Cervin. Höjd: 21

Slitage.

Muut tiedot

Cervin föddes 1815 Ulvsåkraholms säteri i Kronobergs län och avled 1899 i Stockholm.

Lähtöhinta
1 200 SEK