BORDSLAMPOR, ett par, Carl Fagerlund, Orrefors, 1900-talets andra hälft.

Klarglas. Höjd 41,5 respektive 42 cm exkl sockel.

Bruksslitage, anlöpningar på metall. Ej funktionstestade.

Lähtöhinta
2 000 SEK