Förgylld och bronserad. Krön med delfiner, eklöv och granatäpplen, avtagbart. För två ljus. 66 x 58cm.
Bruksslitage. Anlupet glas. Möjligen ej ursprungligen sammanhörande krön. En ljusarm skadad. Färgbortfall. Lagningar.