HÖRNSKÅP, allmoge, 1800-talets första hälft.

Målat. Svängd dörr. En dörr med bakomliggande hyllplan. En låda under dörr. Bredd 78. Djup 51. Höjd 132 cm. Nyckel finns.

Senare målning. Senare ben. Färgbortfall. Repor och märken. Möjligen skåpsöverdel. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
2 000 SEK