BORD, sannolikt Mellaneuropa, omkring 1800-talets mitt.

Svärtat trä, skiva med intarsiadekor. Diameter 56, höjd 72 cm.

Bruksslitage, sprickor. Skivan sned. Mindre renoverat samt kompletterat.

Lähtöhinta
3 000 SEK