Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
502302

BORDSPENDYL, nyrenässans, 1800-talets slut.

Bronserad metall. Rikt dekorerad, urtavla krönt av urna. Höjd 47 cm. Pendel finns.

Smärre slitage. Glas till urtavlan saknas. Ej funktionstestad. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
1 500 SEK