Gammalsvensk modell. 13 matgafflar (20-21), 6 matknivar med silverblad (25), 7 matskedar (22), 7 bordsskedar (20,5), 8 dessertskedar (18), 7 bordsgafflar (18), 7 bordsknivar med stålblad (22), 6 smörgåsgafflar (15), 6 smörgåsknivar med stålblad (18).
Bruksslitage. Några repor.