ALEXANDRE DUMAS, 5 volymer, "Der Graf von Monte-Christo", Grimma, 1846.

Översättning från franska till tyska av U Küster. Samtida halvband med präglad och förgylld ryggdekor.

Slitage, fläckar, smärre kant- och hörnskador på bokbanden, namnteckningar, smutstitelbladen med bortklippta namnteckningar. Ej fullständigt genomgångna.

Lähtöhinta
1 500 SEK