Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:

PELARBORD, 1800-talets andra hälft.

Bronserad samt förgylld. Tredelad pelarfot, rikt dekorerad. Stenskiva med inläggningar av blommor, fjärilar och fågel. Diameter 48, höjd 76 cm.

Bruksslitage, sprickor samt färgbortfall.

Lähtöhinta
8 000 SEK