HUGGARE, 2 st, modell 1856.

HUGGARE, 2 st, modell 1856.

Fästen av mässing. Eneggad klinga med flat rygg och blodränna. En balja av svart läder medföljer. Längd 64 och 74 cm.

En huggare med skador och avkortad. Klingor med nagg. Balja med slitage.

Lähtöhinta
1 500 SEK