MATSERVIS, porslin, 126+1 delar, Blå blomster, Royal Copenhagen.
14 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 6 uppläggningsfat, 12 förrättstallrikar, 12 större assietter, 12 mellanstora assietter, 14 mindre assietter (2 av annan modell), 12 kaffekoppar + 1 kopp, 13 tekoppar, 7 crèmekoppar (två olika modeller), såsskål, såskanna, 2 askfat (olika modeller), salt och pepparkar, kaffekanna, sockerskål, gräddkanna, 2 terrin med lock, serveringsskål, kapsylöppnare. Två mindre vaser i form av horn, medföljer.
Smärre slitage, ytliga repor och enstaka nagg. Smuts. En crèmekopp utan lock.