LJUSKRONA, malm, barockstil, omkring sekelskiftet 1900. Höjd ca 63 cm.

Sex ljusarmar i form av män med svängda fiskstjärtar, vardera med två ljuspipor. Avslutande klor.

Slitage, repor, armarna medföljer lösa med 12 skruvar och krönande del till takkedjan.

Lähtöhinta
6 000 SEK