SKEPPSSKÅP, 1900-talets första hälft.

Ek. Beslag av mässing. Nedfällbar klaff med handfat av porslin märkt Fahnehjelm & Co. Stockholm. Uppfällbar skiva med påfyllning för vatten. Underdel med plats för cistern. Bredd 65. Djup 35. Höjd 144 cm.

Repor och märken. Fläckar. Torrsprickor.

Lähtöhinta
5 000 SEK