Skärm i aluminium, fot i pulverlackerad metall. Rektangulär fotplatta. Höjd 190 cm. Etikettmärkta Aspeqt. Enligt uppgift dimmerfunktion.
Smärre bruksslitage. Repor, främst på fotplattorna. Ej funktionstestade.
Skärfva Herrgård