462878

BREVPRESSAR, 2 st, glas, Baccarat samt sannolikt St Louis. 1800-tal.

Klarglas, med polykroma inneslutningar. Den ena med så kallad "Mille fiori"-dekor, den andra med vita linjer i rutnät och centrerad blomma. Diameter ca 6,5-7 cm.

Smärre slitage, ytliga repor och märken. Tillverkningsdefekter.

Lähtöhinta
2 000 SEK