SÄNGBORD, ett par, Sengustaviansk stil, 1920/30-tal.

Vitmålade och bronserade. Dekor av rosetter och pärlstav.
Höjd ca 75. Längd ca 42. Bredd ca 30 cm.

Slitage. Fläckar. Smuts. Krackeleringar. Glasskivor saknas.

Lähtöhinta
3 000 SEK