5 bordsknivar, uppläggningssked, matsked, saltsked, serveringsspade med rostfritt blad, uppläggningssked resp skinkgaffel Georg Jensen, längd 6 - 22,5 cm. Knivarna och skinkgaffeln med rostfria blad resp tenar.
Slitage, knivarna med senare blad, smärre bucklor.