VÄSKA, dam, Mulberry "Bayswater", sent 1900-tal.
Brunt skinn md mässing beslag. Fodrad i mocka, ficka invändigt med dragkedja. Stämpelmärkt "Mulberry". Längd ca 36, höjd ca 22 cm.
Lås med skada, avbruten låspinne. Slitage och märken.