UPPSATSSKÅL, silver, Lars Larsson, Göteborg, 1878. Vikt 3417 g.

Dekor av bladverk, druvklasar och putti. Löstagbar skål. Höjd 45 cm.

Skador på dekorelement, lös del medföljer. Delar av dekorelement saknas. Bruksslitage.

Lähtöhinta
15 000 SEK