SKÅP, Åmells, rokokostil, 1900-talets andra hälft.

Betsad furu. Överdel med brutet krön. 2 dörrar med bakomliggande hyllplan. Under del med 4 st lådor. Beslag av mässing. Tudelat. Bredd 112. Djup 48. Höjd 88 cm. Nyckel finns.

Repor och märken. Kantskador på list. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
4 000 SEK