423434

VÄGGPENDYL, Louis XVI-stil, Japy & Freres, Frankrike, omkring 1900-talets mitt

Kallförgylld brons, dekor i form av pinjekottar, vädurshuvudet, bandrosetter, eldar och koger. Längd ca52cm. Pendel finns.

Slitage. Anlöpning. Ej funktionstestad. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
2 500 SEK