Etikettmärkt Arte Nouva Murano, Grand Prize, World Fair Brussels 1958. Underfång i rosa. Sannolikt originalskärm. Höjd med skärm 59 cm.
Smärre repor. Skärm med slitage. Ej funktionstestad.