STEKHUV FRÅN FARTYG, pläter Sheffield, William Hutton & Sons Ltd, 1850.

Oval med krönande handtag. Med crestmärkning för Cunardlinjen. Längd 22, höjd 15.5 cm. Fat medföljer.

Slitage, smärre repor. Fatet ej ursprungligen tillhörande.

Alkuperä - Provenienssi

Fartyg på Cunard Linjen.

Lähtöhinta
3 000 SEK